Home Ofis Çalışmanın Zorlukları

Home Ofis Çalışmanın Zorlukları

Home Ofis

Home ofis çalışmak ilk bakışta çok cazip gelse de çok fazla zorluğu da beraberinde getirir.Sizi iş motivasyonundan uzaklaştırır, çalışma şevkinizi azaltır.Eve alınan spor aletleri bir köşede nasıl yer işgal ediyorsa evde çalışma fikri de aynı derecede atıl bir projedir.

İstediğim saatte işe başlarım, yol stresinden kurtulurum, evimin konforunda çalışırım gibi düşünceler ilk başta sıcak gelse de zaman geçtikçe bunun ne kadar mantıksız bir fikir olduğunu anlarsınız.

Komşu çocuklarının parktan gelen seslerinden tutun da, komşudan gelen müziğin sesine, merdiven aralarında muhabbet eden komşularınızdan, üst komşunuzun havlayan köpeğine kadar birçok gürültüye maruz kalabilirsiniz ve bu gayet normaldir.Sonuçta ev ortamı ve bu gayet normaldir.İlk bakışta evinizin konforu gibi gözüken fakat zamanla motivasyonunuzu bozacak koltukta çalışmak, televizyon ya da müzik dinlemek, pijama ile çalışmak gibi olumlu gözüken etkenlerin zamanla aslında motivasyonunuzu düşürdüğünü, hatta sizi işten uzaklaştırdığını fark edersiniz.

Orası evimizdir ve psikolojik olarak evin rahatlığı bizi iş disiplininden ister istemez ulaştıracaktır.Sabah erken kalkmamız, sokak kıyafetlerimizi giymemiz, bir yol kat edip ofisimize varmamız poğaça ile kahvaltı etmemiz, sabah çayımızı içip işe öyle başlamamız gerekir :) Aksi halde iş bize çok ama çok çekilmez gelebilir.

Ev ile işi ayırmak ev rahatlığından kurtulup işe motive olmanın yanı sıra iş stresinden kurtulup eve geldiğimizde stresimizi atabilmemiz ve rahatlamamız için de düşündüğümüzden çok daha önemlidir.

İşe ait bir ofiste çalışmak ve dinlenecek bir eve sahip olmak sizin de hakkınız.

Share